Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 


FAZA KSIĘZYCA
Informacje
„Gawędy myśliwego o łowiectwie i nie tylko”
W dniu 17 lutego br. kolega z koła nr 37 - "Sokół" z Głowna - Przemysław Kobacki zorganizował prelekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie. Prelekcja została zorganizowana dla klas 0-3 łącznie dla grupy ok. 150 dzieci wraz z opiekunami.
Prelekcja dotyczyła przybliżenia dzieciom tematyki związanej z łowiectwem. Założeniem jej była promocja łowiectwa i myślistwa wśród najmłodszej części naszego społeczeństwa oraz walka ze stereotypiami. W trakcie ponad godzinnej pogadanki zaprezentowana została multimedialna prezentacja urozmaicana licznymi prezentacjami niektórych akcesoriów myśliwskich takich jak: wabiki, sygnałówka, lornetka, ogrzewacze chemiczne, stroje maskujące itp. Również opisy niektórych gatunków zwierząt zostały urozmaicone pokazami zdjęć, plansz edukacyjnych oraz trofeów łowieckich takich jak poroża czy parostki. Bardzo przydatne do opracowania prezentacji okazały się matariały z Zachodniego Poradnika lowieckiego - "Myśliwi dzieciom".
Po przeprowadzeniu gawędy przez kolegę mamy pewność, że dzieciom brakuję tego typu spotkań z kimś, kto w ciekawy sposób - taki jak kiedyś w Zwierzyńcu; Michał Sumiński - potrafi opowiadać o naszej ojczystej przyrodzie. Z informacji otrzymanych od kolegi wiemy, że nie była to ostatnia prelekcja z cyklu Gawędy myśliwego o łowiectwie i nie tylko. Kolega otrzymał już "zapotrzebowanie" na kolejne spotkanie, które planuję przeprowadzić w łowisku. Polecamy wszystkim kolegom organizację tego typu prelekcji w szkołach.
Naszym zdaniem mamy dużo do zrobienia w tym temacie, a zwłaszcza ze względu na coraz bardziej negatywny stosunek naszego społeczeństwa do myślistwa. Zadbajmy sami o to, jak nas postrzegają, opowiadając o naszej pasji dzieciom - przedstawiając prawdziwe oblicze -łowiectwa z całym dorobkiem jego historii oraz tradycji. Przecież gospodarka łowiecka oraz leśna stanowią wspólnie o kształcie dobra narodowego jakim jest bogactwo przyrody polskiej.
Darz Bór
/////////


Data : 2012-02-22 12:24:46 | POWRÓT
 
Koło Łowieckie "Sokół" Nr 37 w Głownie