Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 


FAZA KSIĘZYCA
Informacje
Reintrodukcja kuropatwy przez Koło Łowieckie nr 37 „Sokół” w Głownie
W ramach realizacji „Programu poprawy warunków bytowania i reintrodukcji kuropatwy” Zarząd Okręgowy PZŁ w Łodzi otrzymał wsparcie z Zarządu Głównego PZŁ w Warszawie w postaci 2000 sztuk kuropatwy.

Kuropatwy zostały przekazane nam nieodpłatnie w dniu 5 sierpnia br. i rozdzielone zostały na 20 kół łowieckich naszego okręgu po 100 sztuk na koło.

Wśród kół, które uczestniczą w programie znalazło się Koło Łowieckie nr 37 „Sokół” w Głownie. Kuropatwy zostały wypuszczone przez członków koła: Jacka Lamberta, Ireneusza Hajduka, Jakuba Hajduka oraz Przemysława Kobackiego w kilku miejscach w okolicy Głowna na obwodzie łowieckim nr 60. Kuropatwy pochodziły z Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Grodnie Zarządu Głównego PZŁ.

Mamy nadzieję, że reintrodukcja kuropatwy przyczyni się do przywrócenia tego gatunku naszym obwodom polnym i co najważniejsze zahamuje spadek populacji tego gatunku.

Dotychczas w ciągu ostatnich lat nasze koło łowieckie z własnych środków zakupiło w wypuściło w łowiska 50 sztuk kuropatwy, 350 sztuk bażanta. Wsiedlenie bażantów i kuropatw jest planowym zabiegiem prowadzonym przez koło łowieckie sukcesywnie od kilku lat i ma na celu ponowne wprowadzenie na stare miejsca bytowania, rodzimych gatunków zwierząt. Dzięki naszym działaniom ich populacja sukcesywnie się powiększa. Wpuszczanie nowych osobników ma również na celu zwiększenie zróżnicowania genetycznego żyjących tu osobników. Dodatkowo, żeby wypuszczenie ptaków miało jakiś sens i powiodło się myśliwi na terenie w którym dokonano wypuszczenia kuropatw mają zintensyfikować odstrzał drapieżników, a zwłaszcza lisa. W okresie zimowym będziemy pomagać w ich adaptacji poprzez dokarmianie w trudnych warunkach zimowych.

Radio Łódź aktywnie włączyło się w promowanie projektu reintrodukcji i w dniu wczorajszym można było wysłuchać relacji z naszych działań:


Relacja RADIO ŁÓDŹ


Data : 2014-08-06 12:59:01 | POWRÓT
 
Koło Łowieckie "Sokół" Nr 37 w Głownie