Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 


FAZA KSIĘZYCA
Informacje
Ponowne wsiedlenie bażanta w łowisko
31 marca 2011 roku myśliwi z Koła Łowieckiego nr 37 "Sokół" z Głowna, na dwóch dzierżawionych przez siebie obwodach łowieckich - 60 i 61 - wpuścili zakupione przez Koło kury bażanta.
Ostatni rok poprzez obfite opady deszczu i liczne podtopienia niestety spowodował znaczące obniżenie się stanu zwierzyny drobnej w łowiskach. W trosce o wzrost populacji zwierząt, w trakcie całego okresu zimowego w łowisku zintensyfikowana została akcja dokarmiania. Myśliwi wykładali karmę w paśnikach oraz wysypywali ziarno w budkach dla kuropatw i posypach dla bażantów.
Wsiedlenie bażantów jest planowym zabiegiem prowadzonym przez koło sukcesywnie od kilku lat i ma na celu ponowne wprowadzenie na stare miejsca bytowania, rodzimych gatunków zwierząt. W poprzednich latach przeprowadzano udane wsiedlenia bażantów oraz kuropatw w innych częściach łowiska. Obecnie ich populacja sukcesywnie się powiększa. Wpuszczanie nowych osobników ma również na celu zwiększenie zróżnicowania genetycznego żyjących tu osobników.
Dodatkowo, żeby wypuszczenie ptaków miało jakiś sens i powiodło się myśliwi na terenie w którym dokonano wypuszczenia bażantów zintensyfikowali odstrzał drapieżników, a zwłaszcza lisa.
Zobacz film
Artykuł na e-glowno

//////


Data : 2011-04-01 10:33:57 | POWRÓT
 
Koło Łowieckie "Sokół" Nr 37 w Głownie